2 Aralık 2009 Çarşamba

CorelDRAW X5 Beta

CorelDRAW X5 Beta sürümü bir şekilde halka açık forumlarda ve paylaşım sitelerinde görülmeye başladı. Beta sürümünü hemen indirip denemek isteyenlere bir kaç uyarıda bulunmak istiyorum.

Corel firması Corel Draw X5 Beta sürümünü kendisi halka açmamıştır. Yani bir Public Beta değildir. Bu nedenle hiç bir şekilde güvenilirlik vaat etmez. Yazılımların beta sürümleri kararlı değildir. Üstelik sızdırılan Corel X5 beta sürümü eski bir betadır. Beta sürümünü bir şekilde indirip bilgisayarınıza kurarsanız sisteminizde oluşabilecek risklerden de kimse sorumlu değildir.

Ayrıca bu tip yasal olmayan yollardan paylaşılan yazılımların virüs gibi tehlikeli yazılımlar içerme ihtimali çok yüksektir. Sisteminizin güvenliği için bence bir daha düşünün.

Son olarak... Corel DRAW X5 piyasaya sürülmeden bir süre önce bir deneme sürümü yayınlayacak. Onun da haberini buradan bildireceğim.

2 yorum:

  1. açık hava reklamcısıyım türkiyede ilkdefa coreldraw dersi veren okul inönü endüstiri meslek lisesi. ege üniverseti destekçimiz x5 sabırsızlıklar bekliyorum

    YanıtlaSil
  2. Bu güzel bir haber, biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

    YanıtlaSil