7 Mayıs 2013 Salı

Corel Video Ders: Corel X6’da Tek ve Çift Sayılı Sayfalarda Master Page Kullanımı


Selam Arkadaşlar. Bir süredir blog’u makale yazmak konusunu ihmal ettiğimin farkındayım. Bu hatam için öncelikle özür dilerim. Nedeni biraz yoğunluk, birazda üzerime çöken rehavet.

Geçen blog’da Kürşad hocama Corel X6’nın Master Page ‘de tek ve çift sayılı sayfalara ayrı ayrı çalışabilme özelliğini çok sevdiğimi belirtince hocam’da konu hakkında bir yazı hazırlamamı tavsiye etti. Bende konu hakkında bir video makale hazırlamaya başladım. Sonucu gösterdiğimde Hocam biraz hızlı olduğu konusunda uyardı. Ama tahminen 20 tane çalışma yaptım. 20. çalışmayı 20-30 kere işledim tekrar tekrar render ettim.  Tekrar yapmaya da üşendim. Bu sebeple biraz hızlı işleniyor kusura bakmayın.

Eski makalelerimi okuyan arkadaşlar bilirler genelde gerçek hayattan ve çalışmalardan örnek vermeyi severim. Bu yazıda da yine buna dikkat ettim. Umarım beğenirsiniz.9 yorum:

 1. Videoyu çok akıcı ve pratik anlatımlı buldum. Ayrıca kayıt programında harika imiş. Adını da yazar mısın?:)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim. Beğenilmesine sevindim.
  Program Camtasia Studio 8.0
  Editörü gayet başarılı.

  YanıtlaSil
 3. Birde "bleed" markları da gösterememe sorununa bir çözüm bulsalardı tadından yenmezdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bleed mark derken tam olarak hangisinden bahsediyorsunuz?

   Sil
 4. Çok bilgilendirici bir çalışma olmuş, emeğinize elinize sağlık. Çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 5. çok karışık anlatım ve hızlı yazık

  YanıtlaSil
 6. Video açılmadığı için yazıyorum. CorelDrawda master page ile oluşturduğumuz sayfa numaralarını nasıl convert edeceğiz. Bilgisi olan varmı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben tüm çıkışlarımı PDF yaptığım için sorun yaşamıyorum. Otomatik olarak Convert to curves yapıyor. Bunun dışında CorelDRAW belgesinde işlemi yapmak için mecburen her bir sayfaya sayfa numarası nesnesini kopyalamanız gerekiyor.

   Sil
  2. Video bağlantısı düzeltilmiştir.

   Sil