26 Mart 2013 Salı

CorelDRAW Graphics Suite X6 Update 3 yayınlandı.

Bir kaç haftadır X6.3 güncellemesinin yakında yayınlanacağından bahsediyordum. Ha bugün ha yarın derken bugün (26 Mart 2013) Corel tarafından resmi bir açıklama ile CDGS X6.3 resmi olarak yayınlandı.

Öncelikle Corel'in CDGS güncellemelerinin eski hizmet paketlerinden farklı olduğunu tekrar belirtmeliyim. X6 güncellemeleri sadece hata düzeltmesi ile gelmiyor, Premium Üyelere Corel X7 özelliklerini de sunuyor. Bu üçüncü güncellemeyle birlikte yeniliklerin sayısı epey arttı. Ücretsiz güncellemelerle gelen yeni özelliklere kavuşmak gerçekten keyifli oluyor. Daha önce yayınlanan X6.1 ve X6.2 yeniliklerini de inceleyebilirsiniz.

Premium üyeler hem yeniliklerden, hem yeni eklenen içeriklerden (clipart, font, resim vs.) hem de hata düzeltmelerinden yararlanırken Standart Üyeler sadece hata düzeltmelerinden ve  bir kaç küçük yenilikten faydalanabiliyor.


CDGS X6 Update 3'ün getirdiği yeni özellikleri, hata düzeltmelerini ve güncellemenin kurulumunu önümüzdeki günlerde yayınlayacağım. Şimdi X6.3'ü nasıl indirip kurabileceğimize bakalım.

225 mb'lık Corel DRAW Graphics Suite X6 Update 3 kurulum dosyasını buradan indirin. Kuruluma başlamadan önce bilmeniz gereken bir kaç şey var. Öncelikle belirtmeliyim ki CDGS X6.3'ü kurmanız için sadece X6.1'e sahip olmanız yeterli. Yani CDGS X6 Update 3 bir önce yayınlanan Update 2 (X6.2) ve HF1 (Hotfix 1)'i içeriyor. Fakat X6.1'i içermiyor. Bu nedenle en az X6.1'i yüklemiş olmanız gerekiyor. Zaten indirme sayfasında da sadece X6.1 ve X6.3'ün indirilebilir olduğunu göreceksiniz. Ayrıca bu güncellemeyi yükleyebilmeniz için bir corel.com hesabınız olmalı ve CorelDRAW içinden bu hesap ile oturum açmanız gerekmektedir. Bir sonraki yazımız kurulum rehberi olacak... Yükleme sorunu yaşayanlar bana e-posta ile ulaşabilirler...

10 yorum:

 1. Teşekkürler hocam...
  Memleketimize hayırlı uğurlu olsun :)

  YanıtlaSil
 2. Tüm CorelDRAW kullanıcılarına hayırlı olsun :)

  YanıtlaSil
 3. Ben ne demiştim hocam. 6.2 den önce 6.3'e geçerim dememiş miydim?
  6.3'e geçtim :)
  16.3.0.1114

  YanıtlaSil
 4. Niye acele ettin ki, bir çak ay sonra X6.4 çıkıyor :D

  YanıtlaSil
 5. hobaaa ciddimisiniz hocam. Corel Microsoft'a rakip oluyor anlaşılan. yakında haftalık updateler yayınlarsa şaşmamak lazım... :)

  YanıtlaSil
 6. Aradaki farkı göz ardı etme. Corel'in güncelleştirmeleri daha çok yeni özellikler katmak için. Adobe'nin Creative Cloud'una benzer bir uygulama yapıyorlar.

  YanıtlaSil
 7. Afrika Dili
  Almanca
  Arapça
  Arnavutça
  Azerice
  Baskça
  Belarusça
  Bengalce
  Bulgarca
  Çekçe

  Çince (Basitleştirilmiş)
  Çince (Geleneksel)
  Danca
  Endonezya Dili
  Ermenice
  Esperantoca
  Estonyaca
  Farsça
  Felemenkçe
  Filipince
  Fince

  Fransızca
  Galce
  Galiçyaca
  Gücerat dili
  Gürcüce
  Haiti Creole Dili
  Hırvatça
  Hintçe
  İbranice
  İngilizce
  İrlandaca

  İspanyolca
  İsveçce
  İtalyanca
  İzlandaca
  Japonca
  Kamboçyaca
  Kannada
  Katalanca
  Korece
  Laoca
  Latince

  Lehçe
  Letonca
  Litvanyaca
  Macarca
  Makedonca
  Malezya Dili
  Malta Dili
  Norveçce
  Portekizce
  Romence
  Rusça

  Sırpça
  Slovakça
  Slovence
  Svahili
  Tamil
  Tay Dili
  Telugu
  Ukraynaca
  Urduca
  Vietnamca
  Yidce

  Yunanc


  türkçe yok ayıp

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu liste nedir_ nereden alıntı yaptınız? belirtir misiniz?

   Sil
 8. kürşat bey merhaba birşey sorabilirmiyim,

  iş yerinde x5 var evdede x6 var fakat iş yerinde acabıldıgım dosyaların bazılarını evdeki pcde acarken calısmayı durduruyor ıkı pcnın performansı ve ozellıklerı aynı :S bu konuda fıkrınız nedır guncellemelerıde kurdum ve hala aynı :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. X6.4 güncellemesini de yüklediniz mi? Ürün lisans mı yoksa kutu mu?

   Sil