8 Nisan 2013 Pazartesi

CorelDRAW X6 64 bit için Artwork Optimizer yayınlandı.

Plotter kesim işiyle ilgileniyorsanız kesim yapılacak bir çok nesnenin kesim sıralamasının ne kadar önemli olduğunu da biliyorsunuzdur. CorelDRAW'da yaptığınız bir çok çizimi bir arada kesmek istediğinizde kesim sırası düzenlenmemiş ise plotter'ınız tabakanın en başındaki nesneyi kestikten sonra hemen yanındakini değil de en sondakini kesebilir. Yüzlerce çizimin olduğu bir tabakayı düşündüğünüzde bu işlemle bir başa bir sona giderek hem kesim zamanını uzatır hem de gereksiz yere plotter'ınızın ömrünü kısaltır.

Eğer kesim sıranız düzgünse yani kesim sırasında çizimler sırayla (hemen yanındaki) kesiliyorsa hem zaman kaybının önüne geçersiniz hem de plotterınızın ömrünü uzatmış olursunuz. Aşağıdaki görseller konuyu çok güzel özetliyor.

CorelDRAW için kesim sırasını otomatik düzenleyen (optimize eden) bir eklenti mevcut.

James Leonard'ın yazdığı bu eklenti Artwork Optimizer adıyla anılıyor ve makul denilebilecek bir ücretle sahip olabiliyorsunuz.

Artwork Optimizer CorelDRAW X6 64 bit için yeniden yayınlandı ve daha hızlı çalışması sağlandı.
89,95$ fiyatla satılan Artwork Optimizer'i satın almak ve detayları öğrenmek için websitesini ziyaret eebilirsiniz.

5 yorum:

 1. Teşekkürler hocam.
  bu arada makul ücret 90$ mı :)
  ben şimdi aşağıdaki tabelacıya gitsem çok uygun bir ücrete bu iş hallediyorlar desem. aklına 90$ gelmez walla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha uygun fiyatlı bir alternatifi yoksa, binlerce liralık yatırım yapılarak alınmış bir plotter için bence makul bir ücret. Ayrıca kesim hızını ciddi anlamda düşürdüğünü de düşünürsek bir kaç işte kendini amorti edecektir.

   Sil
 2. bizim buradaki tabelacılar 15-20TL ye koşturuyor hocam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rekabet koşulları yüzünden çok ucuza işler yapılıyor. Benim çalıştığım sektörde de durum böyle. Fakat ucuza çalışanların halini görüyoruz... bir bir kapatmak zorunda kalıyorlar.

   Yoğun kesim yapanlar için hala uygun fiyatlı olarak görüyorum bu makroyu.

   Sil
  2. ucuzcuların sonu belli, beter de olsunlar. ;)

   Sil